Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking 2013 II Rajd Borowiacki w Nordic walking z okazji IX Dnia Ziemi w Tucholi

Co się dzieje!

Powrót

2013-05-03 Wiosenna wyprawa z kijkami w ramach Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walikng!

W majowe święto 3 maja na zaproszenie Stowarzyszenia "Charzy..." grupa 18 osób przeszła z Wolności do Małych Swornegaci przez Kopernicę - w sumie uczestnicy przeszli 16,5 km poznając nowe odcinki szlaków piszych. Niezwykle urokliwa trasa pieszego rajdu wiodła najpierw szlakiem pieszo rowerowym, nast. brzegami Brdy i Jeziora Charzykowskiego. Uczestnicy zakończyli swoją wędrówkę tuż za nowym mostem zwodzonym w Małych Swornegaciach. Należy dodać, że piękna  pogoda i humory dopisywały podczas całego rajdu. Uczestnicy mogli również  nabyć po raz pierwszy specjanie wydane książeczki Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking, w których organizatorzy poszczególnych rajdów cyklu Grand Prix  będą potwierdzać udział w rajdzie i wpisywać ilość przebytych kilometrów. Za każdy 1 km zostaje przydzielony 1 pkt., natomiast po "zdobyciu" pierwszego tysiąca kilometrów zostanie przyznana specjanie wydana brązowa odznaka turystyczna. W dalszej kolejności: srebrna za 1500pkt i złota za 2000pkt.

Wszystkim chodziarzom i miłośnikom rajdów pieszych życzymy dobrej zabawy i sukcesów w rozpoczynającej się rywalizacji. Szefowa Stowarzyszenia "Charzy..." - Bożena Stępień oraz szefowa Grand Prix - Renata Zientarska  zapowiadają  również kolejne urozmaicenia w tej rozwijającej się dyscyplinie turystycznej i zapraszają na kolejny rajd  zaliczany do Grand Prix - tym razem 18 maja do Tucholi  na II Rajd Borowiacki, który organizuje Tucholski Park Krajobrazowy !  Obie panie cieszą się również z tego,że do organizacji Grand Prix przystąpiły: Tucholski Park Krajobrazowy i OSiR w Tucholi oraz Nadleśnictwo Rytel .

Ważne! Książeczki, o których mowa wyżej, będą dostępne we wszystkich okolicznych punktach informacji turystycznej (w Charzykowach, Chojnicach, Swornegaciach i Tucholi). 

Zdjęcia z wyprawy: Renata Zientarska i Bożena Stępień


Fotogaleria:

Drukuj treść

II Rajd Borowiacki w Nordic walking z okazji IX Dnia Ziemi w Tucholi
Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking 2013

Zobacz archiwum


Kontakt