Raport „Charzy...” po sprzątaniu świata! Uwaga! Kolejna impreza zaliczana do Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking - 26 października w Tucholi

Co się dzieje!

Powrót

2013-10-14 Kolejny etap Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking z Nadlesnictwem Rytel! Relacja.

W sobotę, 12 października ruszyła z Klosnowa kolejna wyprawa z kijkami. Tym razem główny organizator imprezy - Nadleśnictwo Rytel - przygotował milośnikom nordic walking interesującą wyprawę z niespodziankami. Wszyscy otrzymali pamiątkowe  koszulki i butony. W sumie ponad 40 osób  zaliczyło tego dnia  rekordową trasę o długości ok. 27km, po drodze uczestnicząc w rekonstrukcji wydarzeń przy tzw."zielonym pałacu" (bunkier w lasach w okolicy Męcikału) , które przygotowało Stowarzyszenie Milośników Gryfa Pomorskiego Oddział CIS  w Męcikale. 

Ponadto chętni mieli okazję zwiedzić zabytkową wyłuszczarnię nasion w Kolosnowie w jej 100-letnią rocznicę powstania. Całą imprezę przygotował p. Piotr Chybowski z Nadleśnictwa Rytel i Renata Zientarska ze Stowarzyszenia "Charzy...", a uczestników rajdu prowadził i opowiadał o lesie, jak zwykle interesująco i barwnie,  p. Marek Pałaszyński. Na zakończenie rajdu na wszystkich czekało ognisko oraz obfity poczęstunek "pod grzybkiem". Przypominamy,że inicjatorem Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking jest szefowa Stowarzyszenia "Charzy..."  - p.Bożena Stępień, która zaprasza na kolejną wyprawę już w listopadzie do Tucholi. 


Fotogaleria:
Rozgrzewka
Bunkier partyzantów

Drukuj treść

Uwaga! Kolejna impreza zaliczana do Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking - 26 października w Tucholi
Raport „Charzy...” po sprzątaniu świata!

Zobacz archiwum


Kontakt