Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking 2013 - sobota, 12 października 2013 Kolejny etap Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking z Nadlesnictwem Rytel! Relacja.

Co się dzieje!

Powrót

2013-09-24 Raport „Charzy...” po sprzątaniu świata!

Dziękujemy wszystkim, którzy 21 września przyłączyli się do akcji sprzątania świata, a szczególnie maluchom z zerówek i najmłodszych klas Zespołu Szkół w Charzykowach oraz ich rodzicom!

Prezes Stowarzyszenia „Charzy…” – Bożena Stępień

Tego dnia członkowie Stowarzyszenia  i sympatycy  „Charzy…” oraz dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami sprzątały pobocza dróg leśnych w Charzykowach: ul. Długa do Bytowskiej, Podleśna, Leśna i leśna droga prowadząca do ul. Pod Strzechą, ul. Wzgórze i ul. Polna do działek METALOWCA.

Szczególne podziękowanie należy się pani, która przyjechała z dziadkiem i z córką aż z Kopernicy!!! Dziewczynka chodzi do naszej szkoły i tu dowiedziała się o akcji sprzątania świata,  nauczyła się też wierszyka pt. ”Kto tak brudzi”.

Oprócz tego członkowie „Charzy…” posprzątali pobocza drogi  wzdłuż ścieżki rowerowej prowadzącej do Chojnic. Na zakończenie akcji - przy ognisku obok CHKŻ  - wszystkie dzieci otrzymały słodycze puls drobne upominki, natomiast w czasie zajęć szkolnych otrzymają od nas specjalne dyplomy pn. „Jestem młodym ekologiem” .

W sumie zebrano 41 wielkich 120 l. worków śmieci oraz liczne pojedyncze nietypowe odpady np. kołdrę, poduszkę, 4 opony i fotel plastikowy.

Zauważono również, że do przydrożnych rowów wrzucane są całe wory śmieci domowych i wysypywane są odpady po porządkowaniu ogrodów, np. świeżo ścięta trawa, poobcinane tuje, liczne gałęzie itp. Wniosek… ? Potrzebujemy w Charzykowach brązowe pojemniki na odpady biodegradowalne!


Fotogaleria:

Drukuj treść

Kolejny etap Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking z Nadlesnictwem Rytel! Relacja.
Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking 2013 - sobota, 12 października 2013

Zobacz archiwum


Kontakt