Regaty Zakończenia Sezonu Turystycznego - Wielobój żeglarski Jesień w Parku Narodowym z nordic walking

Co się dzieje!

Powrót

2009-09-21 72. edycja Błękitnej Wstęgi Jeziora Charzykowskiego

119 jachtów (288 zawodników) wzięło udział w tegorocznych regatach o Błękitną Wstęgę Jeziora Charzykowskiego. Tradycyjną grochówką w Małych Swornegaciach rozpoczęła się impreza... tym razem jednak zabrakło zupy dla dużej części żeglarzy (niebywałe dotąd!) i zorganizowano na szybko żurek, który też swoją drogą szybko się skończył. Pomijając problemy gastronomiczne, żeglarskie spotkanie zapowiadało się baaardzo ciekawie. Słoneczna pogoda i dość silny południowy wiatr (halsówka do Charzyków) gwarantowały niezłą zabawę i zapewne zaciętą rywalizację.

W naszej galerii można obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć z rozpoczęcia i zakończenia regat. Na fotki akcji czekamy Sławku niecierpliwie, gdyż sami startowaliśmy i warunków do fotografowania nie znaleźliśmy, pomijając, że krótko po starcie odłączyliśmy się od całej widowiskowej stawki... ;)

Nagrodę za najszybszy jacht zdobył Zbyszek Piekarski z Piotrem Włodarczykiem na katamaranie Tornado. Najszybszym jachtem jednokadłubowym był TRYM (Joanna i Dawid Matysiak, Alina i Paweł Szczukowscy)

Zbyszek Piekarski, Piotr Włodarczyk
Dawid Matysiak z załogą

 

Pozdrawiamy wszystkich uczestników, Ahoj!


Pliki do pobrania:

Wyniki (208 kB)
Drukuj treść

Jesień w Parku Narodowym z nordic walking
Regaty Zakończenia Sezonu Turystycznego - Wielobój żeglarski

Zobacz archiwum


Kontakt