Wolna Grupa Bukowina już w sobotę w Swornegaciach! Neverin OPEN wygrywa! Boatshow Cup w Giżycku

Co się dzieje!

Powrót

2009-07-13 Charzykowy Sailing CUP

W dniach 11-12.07.2009 odbyła się II edycja Charzykowy Sailing Cup. W regatach startowało 84 zawodników na 25 jachtach.

W poszczególnych klasach zwyciężyli:

1. Klasa 600 - Edward Jażdżewski, Joanna Jażdżewska, Szymon Schmidt (Orion BD 75)
2. Klasa 700 - Mieczysław Chmielewski, Sławomir Strzałkowski, Roman Guzelak ("Moby Dick")
3. Klasa +700 - Dawid Matysiak, Joanna Urbaniak, Andrzej Szpera, Małgorzata Szpera ("Trym")
4. Klasa Otwartopokładowa - Aleksander Jażdżejewski, Paweł Antosiewicz, Andrzej Jażdżejewski (Omega)

W ramach niedzielnego pikiniku odbyły się również zawody drużynowe firm West-Pol, Seko, Relaks, Skiba, ChKŻ w konkurencjach: wyścigi kajakowe, turniej piłki nożnej plażowej Beach Soccer, turniej piłki siatkowej plażowej, bule i kręgle. W wyniku 6 godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ChKŻ zdobywając 23 punkty. Drugie miejsce zajęła drużyna ZM Skiba (15pkt), trzecie miejsce drużyna Relaks (13pkt), czwarte miejsce drużyna West-Pol (12,5), piąte miejsce drużyna Seko (11,5 pkt).

W ramach Charzykowy Sailing Cup odbyły się również II Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Długodystansowym. W kategorii kobiet zwyciężyła Joanna Jagiełło, natomiast wśród mężczyzn najlepszy był Paweł Troka.