VII Jarmark Ekoturystyczny Z grzybobraniem w tle - Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking

Co się dzieje!

Powrót

2015-08-01 "Czym Chata Bogata" wrażenia po VII Jarmarku.

Pragniemy podziękować wszystkim wystawcom, sponsorom i współorganizatorom  za udział w VII Jarmarku "Czym Chata Bogata" w Charzykowach, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Charzy...". Dziękujemy także za udział  w "Święcie Raka" i konkursach zorganizowanych przez ZZO Nowy Dwór pod hasłem "Porządek w praktyce".

Jak na kapryśną aurę możemy uznać, że ludzi na Jarmarku było bardzo dużo. Rozdaliśmy bowiem prawie 1000 naklejek uczestnikom naszego święta. W tym czasie  odbylo się wiele pokazów i konkursów, a na scenie przez cały dzień odbywały się występy i koncerty.  Wszyscy byliśmy mocno zajęci na stoisku organizatora oraz na stoiskach edukacyjnych, co świadczy o dużym zainteresowaniu tym co i jak robimy. Rozlosowaliśmy liczne nagrody wśród wystawców, wśród kupujących i upominki dla urodzonych pod znakiem zodiakalnego raka. Nagrodę główną VII Jarmarku, którą jest tradycyjnie rower, wygrał mieszkaniec Chojnic -  p. Janusz Babiński.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy parkom karajobrazowym i ZZO, ponieważ dochodzą do nas głosy, że największą wartością, poza intrygującym tematem ochrony raka szlachetnego, który łączył większość naszych stoisk, było wspólne zaistnienie niemal wszystkich Parków w jednym miejscu!  Tym razem było widać jak wiele można zrobić współnymi siłami. Stoiska były na tyle różne i atrakcyjne, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dotknąć żywego raka, czy chociażby wziąć udział w grze terenowej. Jak na razie słyszeliśmy tylko pozytywne komentarze, co oczywiście nie przysłania nam oczu na ewentualne korekty :)

Będę też powtarzała  opinię Darka Podbereskiego, któremu szczególnie dziękuję za oprawę i prowadzenie, że warto zastanowić się nad organizacją takich wspólnych imprez na przyszłość, gdyż  są one szczególnie doceniane przez odwiedzających nasze jarmarki. Warto dodać, że wydano 317 kart do zabawy polegającej na zbieraniu pieczątek i 90 kart do gry terenowej pn. "Idzie rak nieborak".

Dziękuję szczególnie gorąco sponsorom bez których nie odbyłoby się wiele konkursów i występów: Gminie Chojnice, Powiatowi Chojnickiemu, Sołectwu Charzykowy, ZZO Nowy Dwór, ośrodkom wczasowym: KASZUB i MIKOMANIA, p. P. Kalinowskiemu, J.Kołakowi i p. Sylwii Fryca z Restauracji "NA SKARPIE" , Firmie RESLER, A.Spichalskiemu z Karczmy OGROL i M. Adamczewskiemu (bar przy plaży). 

Zapraszam na kolejny Jarmark "Czym Chata Bogata" już za rok - jak zwykle w czwartą sobotę lipca.

Bożena Stępień


Fotogaleria:

Drukuj treść

Z grzybobraniem w tle - Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking
VII Jarmark Ekoturystyczny "Czym Chata Bogata" 2015 - 25 lipca

Zobacz archiwum


Kontakt