Zostań Świętym Mikołajem!

Co się dzieje!

Powrót

2014-11-14 Udany listopadowy rajd pieszy wzdłuż Chociny czarnym szlakiem Marszruty Kaszubskiej!

Nikogo już nie dziwi fakt, że "Charzy..." organizuje kolejny rajd pieszy w ramach Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking. Zdążyliśmy przyzwyczaić się, do tego że p. B. Stępień i R.Zientarska ściągają na  imprezy z kijkami dziesiątki osób w doprawdy różnym wieku, od kilkuletnich maluchów po osoby kiludziesięcioletnie. Wiadomo wszystkim, że obie panie osobiście bardzo angażują się w organizację tej sportowo-rekreacyjnej imprezy, bowiem nie tylko pokazują mieszkańcom i turystom naszą okolicę, ale i uczą proekologicznych zachowań.

Na pieszą wędrówkę czarnym szlakiem Marszruty Kaszubskiej zgłosiło się prawie 40 osób. Po przejściu pierwszego odcinka do Niepszczołąga nad Chociną, nasunęła się nam refleksja, a właściwie prośba do władz Gminy Konarzyny - prosimy lepiej oznakować odcinek szlaku od Chocińskiego Młyna do Niepszczołąga! Oznakowanie robi się dla tych, którzy terenu nie znają, a niestety na tym odcinku cała nasza grupa musiała zaliczyć dodatkowe parę kilometrów w poszukiwaniu właściwej drogi.To wielkie utrudnienie dla obcego turysty, nawet na rowerze. My mieliśmy małe kłopoty, a robimy wycieczki na co dzień, i raczej nie błądzimy w terenie.

Po drodze uczestnicy otrzymali gorącą i pyszną zupkę pomidorową z baru Bazylia w Chojnicach i super drożdżówkę od "Kuligowskiego".

Już teraz zapraszamy wszystkich na rajd Mikołajkowy 7 grudnia -  koniecznie w czerwonych czapkach Mikołaja! Będą też niespodzianki dla dzieci.

Charzy...


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zostań Świętym Mikołajem!
"Jesień nad Chociną" - 9 listopada - comiesięczny pieszy rajd w ramach Grand Prix Borów Tucholskich

Zobacz archiwum


Kontakt