Podsumowanie kolejnego etapu Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking.

Co się dzieje!

Powrót

2014-10-14 Relacja z rajdu pieszego - 11 października z PNBT

Chociaż rano postraszył nas nieco deszcz, to jednak ostatecznie aura okazała się łaskawa dla uczestników sobotniego rajdu nordic walking, w ramach Grand Prix Borów Tucholskich, zorganizowanego po raz kolejny przez Park Narodowy "Bory Tucholskie", przy współudziale Stowarzyszenia "Charzy...".

Rajdowicze, podzieleni na dwie grupy maszerujące w przeciwnych kierunkach, pokonali 15 kilometrową trasę, rozpoczynającą się i kończącą przy Terenowej Bazie Edukacyjnej PNBT w Bachorzu. Przewodnikami grup były: p. Maria Chybowska (PNBT) i Renata Zientarska.

Na trasie mogliśmy podziwiać wydmę, "Łąki Józefowskie" w jesiennej odsłonie oraz, nieco nostalgiczne i ciche o tej porze roku, największe i najgłębsze jezioro Parku - Ostrowite. Spore zaciekawienie i mnóstwo domysłów co do przeznaczenia wzbudziło budowane właśnie zimowisko dla nietoperzy przy czerwonej ścieżce dydaktycznej - jedno z pięciu budowanych w granicach PNBT.

Rajd zakończyliśmy przy ognisku (nikt nie rozpala go tak świetnie jak pani Marzena!), piekąc kiełbaski i podjadając smakowite ciasta.

Następna rajdowa impreza przygotowywana jest na niedzielę 9 listopada! "Charzy..." zaprosi tym razem na rajd czarnym szlakiem Marszruty Kaszybskiej.
Więcej informacji wkrótce na www.charzykowy.pl.

Fot. Renata Ziętarska i Ewa Kłosowska


Fotogaleria:

Drukuj treść

"Jesień nad Chociną" - 9 listopada - comiesięczny pieszy rajd w ramach Grand Prix Borów Tucholskich
Podsumowanie kolejnego etapu Grand Prix Borów Tucholskich w Nordic Walking.

Zobacz archiwum


Kontakt