Jarmark już w niedzielę! Charzykowski Wieczór Kabaretowy 2013

Co się dzieje!

Powrót

2013-07-31 JARMARK „Czym chata bogata” 2013

V Jarmark ekoturystyczny  pn „Czym Chata Bogata” zakończył się kolejnym sukcesem organizatorów  (pomimo drakońskich upałów ! ). Na zaproszenie STOWARZYSZENIA  „Charzy…” na jarmark przyjechało  56 wystawców z całego regionu oraz z wielu innych miejsc w Polsce, m.in.
z Odolanowa, Leszna, Warszawy, Torunia, Gdyni, Słupska, Inowrocławia, Świecia, Piły, Kościerzyny, Nakła, itd.

Wśród uczestników nie zabrakło jak zwykle sprawdzonych już wielokrotnie partnerów Stowarzyszenia „Charzy…”, a mianowicie: Parku Narodowego „Bory Tucholskie” , Zaborskiego Parku Krajobrazowego, Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce i Nadleśnictwa Rytel, którym serdecznie dziękujemy za uatrakcyjnienie imprezy, za wsparcie konkursów i za ufundowane nagrody.   

W bieżącym roku dołączył do nas również ZZO w Nowym Dworze i jak zauważyliśmy, ich stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem letników i mieszkańców. Mamy nadzieję, że wielu z nich nauczyło się prawidłowej segregacji odpadów i skorzysta z oferty ZZO.

W konkursach brało udział prawie 200 dzieci i każde z nich otrzymało upominek od organizatora.
W konkursie dla dorosłych, (w grze o ROWER) wydano ponad 70 kart, z czego po wypełnieniu wszystkich zadań, wylosowano 10 finalistów. To im przypadło odpowiadać publicznie na pytania o sponsorów imprezy. W ten sposób Stowarzyszenie postanowiło podziękować tym wszystkim, którzy wsparli finansowo jarmark, byli to: Sołectwo Charzykowy, GOK Chojnice, państwo Kalinowscy i Gutkowscy z Charzyków, firma MARBRUK i DOBRY DACH, Przychodnia Lekarska THERAPEUTICA, Drukarnia HEGARD, Firma REPRINT, Dom Handlowy MAREK HACKERT, radne powiatu: Bożena Stępień i Katarzyna Karpus oraz V-ce starosta powiatu chojnickiego Przemysław Biesek-Talewski, radny gminy Chojnice Józef Kołak, pani Edyta Kultys w imieniu Ośrodka MIKOMANIA z Funki i Wypożyczalnia ZACISZE (Piotr Zakrzewski). Ponadto nagrody ufundowali: wszyscy wystawiający się rękodzielnicy, Stowarzyszenie „Charzy…”, Dom Handlowy RESLER, PNBT, ZPK, Hotel i Restauracja NA SKARPIE, Starosta powiatu Stanisław Skaja, Informacja Turystyczna w Charzykowach, Marek Hackert  i pani Welter.  

Jak co roku organizatorzy przygotowali także bogatą ofertę kulturalną. Na otwarciu imprezy zatańczył gościnnie zespół folklorystyczny z Ukrainy, a następnie amfiteatr opanowali: chojnicki BIG-BAND, Bractwo Rycerskie „TUR” , zespół grający jazz - WOOKMAN,  młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej Nr.1 w Chojnicach pod opieką Michała Leszczyńskiego, tancerki  (Olga Szynwelska i Monika Guentzel) pod opieką pani Moniki Michalewicz oraz zespół  śpiewający szanty  - „Na Fali” z Darkiem Gańczą. Do aktywnego udziału w jarmarku zapraszali przechadzający się promenadą „szczudlarze” z CHDK w Chojnicach.

Szczególne podziękowania dla GOK za nagłośnienie, Promocji Regionu Chojnickiego za zorganizowanie występu zespołu z Ukrainy, Karczmie OG-ROL i panu A. Lemańczykowi za nakarmienie występujących na scenie, strażakom OSP Charzykowy za  pouczający pokaz udzielania I pomocy, ratownikom WOPR za pokaz ratowania tonącego, a Oli Stasińskiej za naukę samobadania piersi. Dziękujemy także naszym przyjaciołom i znajomym (Oli i Markowi Kiedrowiczom z Chojniczek, Lucynie Słupikowskiej z Chojnic, Pawłowi i Alince Szczukowskim z Małych Swornegaci), którzy wsparli nas w prowadzeniu konkursów. 


Fotogaleria:

Drukuj treść

Charzykowski Wieczór Kabaretowy 2013
Jarmark już w niedzielę!

Zobacz archiwum


Kontakt