Oficjalne otwarcie Pucharów 2009 i pierwszy dzień regat Fotogaleria Otwarcia Pucharów 2009

Co się dzieje!

Powrót

2009-05-03 Dzień drugi i zakończenie regat

Żeglarze nareszcie doczekali się wiatru. Po porannej ciszy rodem z poprzedniego dnia, wiatr zmienił kierunek na bardziej południowy i wmożył swoją siłę. Wyczekujące na brzegu załogi katamaranów, błyskawicznie dogoniły kabinówki, które wypłynęły ok. godziny wcześniej. Dało się już pływać.

Komisja przeprowadziła 2 standardowe wyścigi oraz 1 długodystansowy - z okolic Bachorza do pomostu LKS Charzykowy. Po kilkudziesięciu minutach halsówki pierwsze załogi katamaranowe dotarły do Charzyków.

Na stronie PPJK dostępna jest niezależna, bardzo pozytywna relacja z tej imprezy. Pamiętajmy, że inicjatywa jej organizacji w Charzykowach jest całkowicie prywatna i niezwiązana z jakąkolwiek "żeglarską" instytucją samorządową. Osobą, która sprowadziła Puchar Polski Jachtów Kabinowych w nasze okolice jest Bogusław Lunitz, członek załogi i właściciel jachtu, który 2 lata z rzędu zdobył złoto w tym cyklu. Część katamaranową reprezentuje Seweryn Krajewski, który jest inicjatorem całego cyklu Pucharu Katamaranów w Polsce. Całe zaplecze organizacyjne zapewnił klub LKS. Liczna załoga klubu spisała się na medal (złoty), a bez niej niemożliwa stała by się organizacja regat.

Zastanawia nas opozycyjna postawa lokalnych właścieli "kabinówek". Jedynie garstka z nich wystartowała w tej bardzo prestiżowej imprezie. Swoisty mikroklimat, który obserwujemy już od wielu lat. Szkoda.

Trochę więcej o katamaranach: katamaran.com.pl.

Czekamy na zdjęcia z wyścigów, do końca tygodnia pojawi się galeria. A poniżej kilka zdjęć z zakończenia i wyniki do pobrania.

Bogusław Lunitz, Dariusz Suliński, Tomasz Klunder zdobyli 2 miejsce w klasie T3.
Zakończenie przy porcie charzykowskim
Zakończenie przy porcie charzykowskim
Zakończenie przy porcie charzykowskim
Zakończenie przy porcie charzykowskim
i w drogę...
Niektóre załogi przejechały całą Polskę, aby tu wystartować (Sanok, Żywiec, Łódź)

 

Zobacz fotogalerię z tego dnia i zakończenia regat!


Pliki do pobrania:

Wyniki - jachty kabinowe (216 kB)
Wyniki - katamarany (103 kB)
Drukuj treść
Informacje powiązane:

Fotogaleria Otwarcia Pucharów 2009
Oficjalne otwarcie Pucharów 2009 i pierwszy dzień regat

Zobacz archiwum


Kontakt