Pucharowe treningi Dzień drugi i zakończenie regat

Co się dzieje!

Powrót

2009-05-02 Oficjalne otwarcie Pucharów 2009 i pierwszy dzień regat

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, po pierwszym dniu treningów, "zorganizowała się" impreza w klubowej (LKS) świetlicy. Maciej Kowalewski przygotował samodzielnie atrakcję wieczoru w postaci ogromnego gara pysznego żurka. Zupy było tak dużo, że po kilku godzinach trwania imprezy, była wciąż gorąca ;). Mniam.
Muzycznie oprawili wieczór koledzy z yachts4fun prezentując naprawdę zawodowo wykonane szanty.

Było wesoło ;)
... i było ognisko

Sobota przywitała nas "ślicznym" porankiem. Śliczny on może i był, ale na pewno nie dla żeglarzy. Zero wiatru. Polowanie na podmuchy stało się główną "atrakcją" dnia.

Sobotni poranek
Baza katamaranów
wciąż zero wiatru
Niektórzy spali na jachtach

Oficjalne otwarcie nastąpiło po śniadaniu, tuż po godz. 9:00. Gości przywitał prezes klubu LKS Ireneusz Klunder, sędzia główny regat Jarosław Bazylko oraz organizatorzy Bogusław Lunitz (PPJK) i Seweryn Krajewski (katamarany).

Otwarcie regat
Odprawa sterników

Pierwszy bieg komisja zdecydowała się przeprowadzić na przesmyku pomiędzy Charzykowami i Funką - tam był jakiś wiatr. Drugi bieg, nieco pochopnie naszym zdaniem, komisja przerwała i przeniosła boje na akwen Funki. Po ok. 2 godzinach wystartowaliśmy do ostatniego w tym dniu wyścigu, po którym w większości na napędzie motorowym jachty spłynęły do portu charzykowskiego.

Po południu odbył się chrzest nowego katamarana produkcji Macieja Kowalewskiego - WingFox. Wzorowany i ulepszony względem najlepszych światowych produkcji katamaran klasy "A" ma ogromne szanse na powodzenie, tym bardziej, że jego cena jest dużo niższa od konstrukcji zachodnich producentów. Warto wspomnieć, że Jacek Noetzel (Navigo Sopot) startuje w tych regatach na tej właśnie łódce.

Chrzest katamarana WingFox, ekipa, od której wszystko się zaczęło, po prawej Maciej Kowalewski
Matka chrzestna nowego katamarana - Ola Kowalewska
Tuż obok zaczynała się impreza wieczorna

Wieczorem pod patronatem "Specjala" odbyła się impreza przed klubem LKS. Był grill, było piwo, było śpiewanie. Mnóstwo przypadkowych gości z promenady dołączyło się do świętowania.

  Zobacz fotogalerię z tego dnia!


Drukuj treść
Informacje powiązane:

Dzień drugi i zakończenie regat
Pucharowe treningi

Zobacz archiwum


Kontakt