Charzykowski Wieczór Bluesa - sobota, 21 lipca! Koncert muzyki reggae, sobota 4 sierpnia, godz. 19:00, wstęp wolny!

Co się dzieje!

Powrót

2012-07-25 IV Jarmark Ekoturystyczny "Czym Chata Bogata" - relacja

Po raz kolejny pięknie, przyjemnie i pożytecznie spędziliśmy niedzielę w Charzykowach na jarmarku ekoturystycznym "Czym Chata Bogata"!

Rower pojechał do Goczałkowic!

To już czwarty z kolei jarmark, który samodzielnie zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Miejscowości Charzykowy "Charzy..." ze wsparciem finansowym wielu wspaniałych sponsorówi przyjaciół. Nagłośnienie całej imprezy zapewnił GOK. W tym roku w roli konferansjera zadebiutował mistrzowsko Aleksander Libera, wspierany od czasu do czasu przez prezes Stowarzyszenia "Charzy..." p. Bożenę Stępień.

Dopisała pogoda, stoiska z rękodziełem i pyszne dania! Ze sceny rozbrzmiewała muzyka Big-Bandu, tańczył zespół "Bławatki", wysłuchaliśmy także występów braci Pawłowskich i Agaty Szark, Kasi Guentzel i Afrodyty Bochenek, przepieknie śpiewali też: Radek Osiński i Irek Drobiński oraz Piotr Sołtysiński z córką Martyną i Andrzej Banach. Imprezę porywającym "kaszubskim rockandrollem" zakończył zespół Karno Zaraz Wracam - szkoda, że przy tak nielicznej widowni.

Organizatorzy oblepiali wszystkich uczestników jarmarku specjalnymi nalepkami, dzięki czemu dowiedzieli się, że imprezę odwiedziło łącznie ponad 2 tys. osób. Na jarmarku wystawiło się 58 podmiotów (ze zgłoszonych 68). Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się m.in. kozie sery z Robaczkowa i Bydgoszczy, miody i swojski chleb z Brus, oleje tłoczone na zimno z Szamotuł, nalewki z Kartuz, prześliczne drewniane zabawki z Chojnic i Słupska, ręcznie szyte lalki z Leszna, pokaz pracy na kole garncarskim państwa Zaborowskich z Kamienicy Królewskiej oraz występ Bractwa Rycerskiego TUR z Chojnic.

W tym miejscu pragniemy szczególnie mocno podziękować za wystawienie swoich namiotów lub stoisk wszystkim twórcom i firmom, pracownikom PNBT oraz Nadleśnictwa Rytel, HCEE w Funce oraz ZPK. Dziękujemy także ratownikom WOPR i starażakom OSP Charzykowy.

Z pewnością nie żałowali Ci, którym udało się zrobić ciekawe zakupy, a potem wygrać jedną z licznych nagród zwłaszcza, że główną nagrodą w konkursie pt. "Czy znasz Charzykowy i okolicę" był rower - wylosowała go turystka z Goczałkowic! Aby wygrać jedną z cennych nagród należało zrobić zakupy na jarmarku, a potem odpowiedzieć prawidłowo na 3 wylosowane pytania.
Jedną z atrakcji jarmarku są od 4 lat konkursy dla dzieci. W roku bieżącym staraliśmy się pozyskać i zakupić 2 razy więcej nagród dla dzieci, a mimo to dla paru maluchów zabrakło niespodzianek... W przyszłym roku postaramy się zmienić zasady konkursu dla dzieci tak, aby przebiegał sprawniej. Zapowiadamy więc reorganizację tego konkursu!

Przy przygotowaniu i obsłudze jarmarku pracowali: Marek Stepień, Jan Goldstrom, Krzysztof Resler, Tadeusz Tarka, Aleksander Libera, Jędrzej Ilkowski, Artur Sołtysiak, Tomek Wróblewski, Zygmunt Olech, Andrzej Gozdek, Reiner Schultz, Witold Fryca, Maciej Stepień, państwo Kołak, państwo Gawreccy oraz panie: Renata Zientarska z córką, Maria Warnke, Sala Schultz, Sylwia Fryca, Łucja Resler, Halina Ilkowska, Renata Dyląg, Grażyna Sołtysiak, Beata Sadzińska, Iwona Nojman, Maria Sowisło oraz Bożena Stępień.

Stowarzyszenie "Charzy..."

Fot. Renata Dyląg


Fotogaleria:

Drukuj treść
Informacje powiązane:

Koncert muzyki reggae, sobota 4 sierpnia, godz. 19:00, wstęp wolny!
Charzykowski Wieczór Bluesa - sobota, 21 lipca!

Zobacz archiwum


Kontakt