Kalendarz imprez Nordic Walking 2011 Konkurs

Co się dzieje!

Powrót

2011-03-22 "Charzy..." na kaszubskim szlaku im.J. Rydzkowskiego!

W przeddzień wiosny , w dniu 20 marca, 15 osobowa grupa miłośników nordic walking wybrała się na pieszą wycieczkę z Małych Swornychgaci do Męcikała, rozpoczynając w ten sposób poznawanie kolejnego szlaku w naszej okolicy.

Jak było?

Było Jak zwykle cudownie ! Słońce, rześkie powietrze, jeziora na szlaku Strugi Siedmiu Jezior skute nadal lodem, liczne żeremia bobrów i pozytywne nastawienie do wszystkiego co nas otacza! Przeszliśmy prawie 15 km a na dodatek pozbieraliśmy po drodze śmieci! Tym razem było tego niewiele, a na terenie parku całkiem czysto ! Brawo! Na początek organizatorzy przekazali wszystkim trochę informacji na temat szlaku i Juliana Rydzkowskiego, a potem po prostu "kije za pas" i w drogę!

Cieszy fakt, że ciągle dołączają do nas nowi pasjonaci nordic walking i fakt, że ludzie potrafią się zmobilizować w niedzielne przedpołudnie, pójść z nami nie tylko dla zdrowia ale i po to, aby zrobić coś pożytecznego dla otoczenia.

Te wspólne wyprawy przynoszą nam wszystkim wiele korzyści... uczymy się przyrody, poznajemy siebie nawzajem, dzielimy się doświadczeniami, kanapkami i usmiechem. I niech zazdroszczą nam Ci, którzy potrafią tylko narzekać!

W kwietniu zapraszamy wszystkich, którzy posiadają kijki do nordic walking, a także tych, którzy chcą poprawić kondycję fizyczną na kolejną pieszą wycieczkę, przejdziemy II etap szlaku J.Rydzkowskiego z Męcikała do miejscowości Kosobudy k/Brus.

Bożena Stępień

 

Zobacz więcej zdjęć!


Drukuj treść

Konkurs "Piękna Wieś" i "Piękna Zagroda Nierolnicza" 2011
Kalendarz imprez Nordic Walking 2011

Zobacz archiwum


Kontakt