ZAWODY WĘDKARSKIE !!! Regaty jachtów turystycznych - URBANIAK SAILING RACE - 28 sierpnia 2010 r. - zawiadomienie

Co się dzieje!

Powrót

2010-08-16 Mistrzostwo Polski dla NEVERIN !!!

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych to najważniejsza impreza regatowa cyklu PPJK. Odbyła się w miniony weekend (od 13 do 15 sierpnia 2010 r.) w Giżycku na jeziorze Niegocin. Załoga z Chojnic (Maciej Lunitz - sternik, Bogusław Lunitz oraz Michał Ilkowski), startująca na jachcie NEVERIN (Saturn 25) zdobyła pierwsze miejsce w najszybszej klasie T-3! Nie było łatwo wygrać z czołówką, niewielkie różnice punktowe pozostawiały niepewność do ostatnich wyścigów. Na regaty stawił się, podobnie jak w roku 2009 konstruktor Saturna - Wojciech Spisak. Wystartował w klasie T-3 na nowej konstrukcji - w założeniach typowo regatowa kabinówka - Saturn GT. Nie zdołał jednak pokonać dwóch najlepszych załóg z rankingu pucharowego (Neverin i Noster) ostatecznie zajmując 3 miejsce. Na tym samym jachcie, podczas Pucharu Iławy (28-29 sierpnia) wystartuje Ryszard Osmański - wielokrotny Mistrz Polski Jachtów Kabinowych.

W piątek i w niedzielę wiatr umożliwił przeprowadzenie jedynie zawodów pływackich ;). Tworzenie tratw z łodzi, integracja na wodzie wypełniły te dwa upalne dni po brzegi. Zawodnicy walczyli tylko w sobotę, podczas 5 wyścigów, przy wietrze o sile do 18 węzłów.

Organizacyjnie na brzegu rewelacji nikt się po Giżycku nie spodziewał. W oprawie Mistrzostwa Polski niewiele różniły się od przeprowadzonych tam 4 tyg. wcześniej BoatShow Cup. Udało się na szczęście na tyle zintegrować, pośpiewać i potańczyć "na własną rękę", że odczucia po zabawie pozostały bardzo pozytywne.

Po szóstej eliminacji PPJK, załoga NEVERIN solidnie umocniła swą pierwszą pozycję w rankingu pucharowym. Ostatnia impreza cyklu, jaką będzie Puchar Iławy, przy nawet przeciętnym wyniku, nie powinna tego zmienić.

Zobacz również:

fot. Jerzy Klawiński / Żagle


Pliki do pobrania:

Wyniki klasy T-3 (32 kB)
Drukuj treść

Regaty jachtów turystycznych - URBANIAK SAILING RACE - 28 sierpnia 2010 r. - zawiadomienie
ZAWODY WĘDKARSKIE !!!

Zobacz archiwum


Kontakt