Charzykowski Wieczór Bluesa już dziś w Amfiteatrze! Charzykowski Wieczór Rocka w niedzielę!

Co się dzieje!

Powrót

2010-08-03 Wielobój Żeglarski - relacja

W sobotę, 31 lipca na Jez. Charzykowskim odbył się Turystyczny Wielobój Żeglarski o Puchar Przechodni Prezesa LKS Charzykowy. W imprezie uczestniczyło 18 jachtów kabinowych i otwartopokładowych. Przy bardzo słabym południowym wietrze (max. 3 m/s) żeglarze turyści ścigali się w wyścigu długodystansowym na trasie: Port Jachtowy Charzykowy - Przystań Kopernica, gdzie rozgrywane były konkurencje techniczne.

W wyścigu długodystansowym w kat. OPEN, a jednocześnie w kat. KAB+7 zwyciężył s/y "JAGODA" (st. Krzysztof Jagodziński); w pozostałych kategoriach tego wyścigu najlepsze były jachty: kat. KAB6-7 - "LAKATOJ" (st. Andrzej Osowski), kat. KAB-6 - "PRIM" (st. Aleksander Jażdżejewski), kat. OP - "DIABELSKIE NASIENIE" (st. Sebastian Nowak).

Na przystani Kopernica rozegrano jeszcze dwie konkurencje techniczne: wiosłowanie na bączku oraz rzuty do koła ratunkowego. Z powodu awarii broni (co też się zdarza profesjonalistom w Afganistanie) nie udało się dokończyć strzelania z kbks.

Podsumowując wszystkie rozegrane konkurencje Komisja Sędziowska, którą kierował Andrzej Czapiewski, stwierdziła, że Puchar Przechodni Prezesa LKS Charzykowy w Turystycznym Wieloboju Żeglarskim na 2010 r. zdobył s/y "PRIM" (st. Aleksander Jażdżejewski).

Po rozegraniu wszystkich konkurencji odbyło się spotkanie integracyjne żeglarzy turystów, na którym nie zabrakło potraw z grilla, piwa oraz fikuśnych upominków dla uczestników.

Andrzej Czapiewski, LKS Charzykowy


Drukuj treść

Charzykowski Wieczór Rocka w niedzielę!
Charzykowski Wieczór Bluesa już dziś w Amfiteatrze!

Zobacz archiwum


Kontakt