Udana pogoda i żabi koncert podczas niedzielnej wyprawy z kijkami do parku! 27 czerwca z nordic walking WZDŁUŻ J. KARSIŃSKIEGO!!! Ostatnia wyprawa przed wakacjami!

Co się dzieje!

Powrót

2010-05-31 NEVERIN wyjazdowo - na Zalewie Koronowskim

W dniach 29-30 maja w Tazbirowie, pięknie usytuowanym ośrodku żeglarskim nad Zalewem Koronowskim odbyło się otwarcie drugich już w tym sezonie regat eliminacyjnych cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych pod nazwą Bray Cup 2010. W zawodach wzięło udział 52 jachty w sześciu klasach: T-1, T-2, T-3, Żagle 500, Omega Sport oraz Omega Klasyczna, dla której były to jednocześnie 1. Mistrzostwa Polski. Rzadko się zdarza, aby na zorganizowane po raz pierwszy w danym miejscu regaty eliminacyjne, o współczynniku Grade 0,5, przyjechało aż tyle załóg. Organizatorzy - Tomek Szychowiak, Jacek Olubiński, dobrze znani uczestnikom PPJK zawodnicy oraz bracia Tazbir - właściciele Przystani Tazbirowo, gwarantowali dobrą zabawę i fachową obsługę regat. Tak było w rzeczywistości - 2 dźwigi i slip do wodowania jachtów. Zbudowane specjalnie dla uczestników tych regat pomosty, toalety, prysznice, prąd i woda z możliwością podłączenia bezpośrednio do instalacji jachtowej, bar, wiata ze stolikami i ławkami, piątkowy poczęstunek (kiełbaski plus piwo), dwa dni obiady - jednym słowem "full wypas", przy jednocześnie minimalnym wpisowym – 40 zł od jachtu. Wieczorne biesiady umilały zespoły – szantowy i biesiadny.

Pięć wyścigów na trasie „up& down”(śledź) plus trapez - odbyły się na rozlewisku Zalewu Koronowskiego. Dodatkowo odbył się jeden wyścig długodystansowy.

W regatach Bray Cup wzięły udział dwie załogi LKS Charzykowy:

  • NEVERIN w składzie Maciej Lunitz - tym razem jako sternik, Bogusław Lunitz oraz Michał Ilkowski jako załoga. Team zwyciężył w pięciu wyścigach, a w jednym przypłynął na drugiej pozycji, wygrywając regaty w klasie T-3 (startowało 8 jachtów w tej klasie).
  • PROMIL w składzie Jan Malicki jako sternik z załogą Jan Mazurkiewicz i Arkadiusz Springer, zajęła w klasie T-1 4. miejsce (na 6 startujących jednostek).

Dodatkowo Charzykowy reprezentował Aleksander Jażdżejewski, który wystartował w klasie OMEGA klasyczna i zajął 4. miejsce (na 13 załóg startujących).

Zobacz również:

fot. Michał Ilkowski, Asia Bernat, Jacek Olubiński


Fotogaleria:
Neverin w przystani Tazbirowo
Zwycięzka załoga NEVERIN
Podczas wyścigu długodystansowego w niedzielę
Jan Malicki z załogą
Aleksander Jażdżejewski z załogą
Dojazd do Tazbirowa

Pliki do pobrania:

Wyniki klasy T-3 (27 kB)
Wyniki klasy T-1 (26 kB)
Wyniki klasy Omega Klasyczna (28 kB)
Drukuj treść

27 czerwca z nordic walking WZDŁUŻ J. KARSIŃSKIEGO!!! Ostatnia wyprawa przed wakacjami!
Udana pogoda i żabi koncert podczas niedzielnej wyprawy z kijkami do parku!

Zobacz archiwum


Kontakt